Pomysły na podkładki pod talerze i moje nowe logo

Witajcie!

Jestem taka szczęśliwa. Kolejne Warsztaty za mną! Te z Was, które śledzą mój profil na Facebooku wiedzą jak przebiegały i jaka była tematyka zajęć. Tym razem spotkałyśmy się w bardzo kameralnym gronie a tematem były podkładki pod talerze na stół. Ja zdecydowałam się na całkiem prosty ale za to efektowny wzór. Tak aby każda z uczestniczek – bo przecież przychodza też osoby, które nigdy nie trzymały szydełka w ręku – dała radę, jak nie skończyć, to chociaż nauczyć się podstaw i być zdolnym dokończyć w domu. Jak na razie to wychodzi 🙂 Włoczka z jakiej wykonywane były podkładki to KotToOn Ribbon Yarn.

DSC_1093

Postanowiłam wrzucić schemat mojej podkładki z warsztatów i podzielić się kilkoma innymi fajnymi schematami, z których korzystam.

 1. Wykonaj łańcuszek z 6 oczek i złącz go w okrąg oczkiem ścisłym.
 2. Wykonaj 5 oczek w górę i przerabiając przez środek powstałego wcześniej okręgu przerób słupek.
 3. Wykonaj dwa oczka i po raz kolejny przerób słupek przez środek okręgu. Postępuj tak aż uzyskasz 8 słupków.
 4. Robótkę zamknij oczkiem ścisłym.
 5. W drugim rzędzie wykonujemy najpierw łańcuszek z 3 oczek i w kolejnym oczku przerabiamy słupek. Należy pamiętać, że w tym rzędzie w co 3 oczku przerabiamy po dwa słupki w jednym oczku.
 6. Robótkę kończymy oczkiem ścisłym.
 7. Zaczynamy kolejny rząd od łańcuszka z 5 oczek.
 8. Następnie omijając jedno oczko przerabiamy jeden słupek w kolejnym. Dorabiamy 2 oczka łańcuszka i po raz kolejny słupek przerabiamy w drugim co do kolejności oczku od poprzedniego słupka. W tym rzędzie przerabiamy w co 2 oczku z kolei słupek – pomiędzy każdym słupkiem dorabiamy dwa oczka łańcuszka.
 9. Robótkę kończymy oczkiem ścisłym.
 10. Kolejny rząd rozpoczynamy od 3 oczek łańcuszka. W kolejnych dwóch oczkach przerabiamy po jednym słupku w każdym. Następnie musimy przerobić w kolejnym oczku (licząc od początku 4 oczku) dwa słupki.
 11. Przerabiamy tak cały rząd tj. w co 4 oczku przerabiamy dwa słupki. Robótkę podobnie jak poprzednio zamykamy oczkiem ścisłym.
 12. Ostatni rząd przerabiamy identycznie jak poprzedni z tym wyjątkiem, że dwa słupki w jednym oczku przerabiamy w co 5 w kolejności oczku.

Schemat poglądowy:

Untitled

A tak się kończą zabawy z szydełkami plastikowymi 🙂 chociaż ja wciąż je lubię!

DSC_1101

Oto kilka innych znalezionych w internecie schematów na podkładki – zachęcam do spróbowania wykonania tych podkładek z KotToOn Ribbon Yarn albo z KotToOn XXLace Yarn. Na pewno się do nich przekonacie. Dodam tylko, że oba sznurki sa bez rdzenia a więc wygodniejsze w szydełkowaniu jak równiez nie płacicie wagowo za rdzeń tylko za sam sznurek.

wpid-IMG_50800361054548

365d61d4b5eb4c2af83644342d5780ce

Wybrałam dwie najbardziej tradycyjne podkładki ale co powiecie na podkładkę w kształcie liścia? Robiliście już taką? Ja tak, wygląda świetnie. Oto schemat:

049-001

Myslę, że warto sobie wydrukować schematy i zachować na później. może specjalny segregator ze wszystkimi schematami? Co myślicie o takiej formie? Ja co prawda wszystko zapisuje i zbieram w notesach lub tutaj na blogu – ale ja przecież inicjuje i tworzę niektóre wzory więc to chyba zrozumiałe, chociaż szczerze powinnam też je gdzieś archiwizować.

Na sam koniec mam wisienkę na torcie. Na moim Facebooku prosiłam ostatnio o opinię mojego logo. Miałam do wyboru dwa. Większość opowiedziała się za liskiem i po małych modyfikacjach z pomoca mojej dzielnej i mega zdolnej przyjaciółki Kasi powstało coś takiego:

lisek

Jak Wam się podoba?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s