Mój „Frankenweenie”

rich_franenweenie_header_b822653b

Ponieważ jestem ogromną fanką kina Tima Burtona postanowiłam przenieść trochę tej fascynacji na moje dzieła. W ten sposób narodził się Frankenweenie. Co prawda narodził się w głowie Tima Burtona ale ten szydełkowy powstał z moich rąk. Każda łata, każdy szew, wszystko zrobiłam sama i jestem z niego niesamowicie dumna. Zresztą zobaczcie sami i dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba. 🙂

Oto i on:

DSC_0407

Może jest ciut mniej straszny niż ten z filmu ale tak bardzo go kocham. Sam Tim Burton nie ukrywa, że Frankenweenie to jego ulubione dzieło jak do tej pory. Jeżeli widzieliście film to sami doskonale wiedziecie, że obfituje we wszystkie charakterystyczne dla autora elementy fascynację gotykiem, ekspresjonistycznym kinem spod znaku NosferatuGabinetu Doktora Caligari, szalone poczucie (czarnego) humoru i niezmierzone pokłady dziecięcej naiwności w patrzeniu na świat.

DSC_0411

Do wykonania pieska potrzebujesz:

  • 150g włóczki Jeans Yarn w kolorze ecru
  • szydełko 1,75 mm
  • wypełnienie silikonowe
  • czarny i biały filc
  • czarną i białą włóczkę do zszycia zabawki i do wykonania szwów
  • igła do wełny

Mówiąc szczerze pokazałam mojego Frankiego siostrze a ona po prostu: „no fajny” i tyle… Szczękę zbierałam z podłogi bo ja po prostu świata poza nim nie widzę a ona, że fajny. Chociaż po głębszej analizie uznałam, że ją rozumiem. Nie jest fanką Tima Burtona i jego kina a pewnie właśnie to powoduje mój zachwyt tym pluszakiem. Mam po prostu do niego stosunek osobisty.

A Wy jak myślicie?

DSC_0421DSC_0416

DSC_0426

Chociaż trochę podobny?

Mam prawo być dumna? 🙂 Piszcie przyjmę również konstruktywną krytykę. ❤ ❤ Na sam koniec koniec klatka z filmu Frankenweenie dla porównania.

FRANKENWEENIE
„FRANKENWEENIE” (L-R) VICTOR and SPARKY. „Frankenweenie” is a new stop-motion, animated comedy from the creative genius of director Tim Burton. Presented by Walt Disney Pictures, „Frankenweenie” opens in theaters on October 5, 2012. ©2012 Disney Enterprises. All Rights Reserved.
Reklamy

2 myśli na temat “Mój „Frankenweenie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s