Nosidełko dla Lalki i ścieg tkany

Dzień dobry moje kochane Szydełkomaniaczki! ❤

Dzisiaj niedziela, południe. Większość z Was pewnie szykuje się do rodzinnego obiadu. Ja również! Na szczęście mam chwilkę żeby posiedzieć sobie przed komputerem i nadrobić zaległości. Jestem w rodzinnym domu i mam szykuje obiad. Trochę mi głupio, że jej nie pomagam ale tylko teraz mam w końcu chwilę dla siebie i dla mojego bloga.

DSC_1233

Jak dobrze na pewno wiecie ściśle współpracuję z Panią Dominika z Knitpl. Głównym asortymentem są różnego rodzaju sznurki. Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować i zrecenzować sznurek KotToOn Ribbon Yarn. Sznurki te różnia się od dostępnych na rynku tym, że nie mają rdzenia, płacicie za sam sznurek! Dodatkowo ja nazywam ten rodzaj sznurka „sznurówką” bo własnie ma taki wygląd. Jest płaski. Bardzo fajny na podkładki na stół. Dzisiaj nie bedziemy jednak rozmawiać o podkładkach na stół a o nosidełku dla lalki. Jest to moje pierwsze nosidełko. Było bardzo trudne w wykonaniu – nie będę ukrywać. Kilka razy prułam i poprawiałam… aż wyszło coś takiego 🙂

DSC_0343.JPG

 

Do wykonania nosidełka wykorzystałam:

Nosidełko wykonałam ściegiem tkanym. Jest on pracochłonny natomiast wydaje mi się, że jest to scieg estetyczny. Mi osobiście bardzo podobaja się rzeczy wykonane tym ściegiem. Jednak zdaję sobie sprawę że jest to rzecz gustu.

DSC_0402.JPG

Nosidełko nie jest idealne ale jestem z niego bardzo dumna! 🙂 Jak powtarza wciaż moja mama:”Ćwiczenie czyni mistrza!”. I tego się trzymam.

Może powinnam powiedzieć kilka słów na temat samego ściegu tkanego. Ostatnio sporo osób mnie o to pyta w wiadomościach prywatnych. Ścieg tkany bardzo łatwo jest wykonać na drutach. Jest to jeden z bardziej popularnych ściegów. Natomiast na szydełku jest kilka trudności a sama praca jest całkiem pracochłonna chociaż, jak to bywa z każdym innym ściegiem im więcej go robimy tym szybciej nasze dłonie przyzwyczajają się do niego.

scieg-tkany-002-swojewdomu-1024x597

Jak wykonać ścieg tkany:

  1. Pierwszy rząd wykonujemy normalnie – półsłupkami.
  2. W drugim rzędzie należy wykonać jedno oczko łańcuszka w górę.
  3. Kolejne oczko wykonujemy trochę inaczej – nie wbijamy szydełka w oczko jak w normalnym półsłupku a trochę niżej pomiędzy dwie nici tego półsłupka.
  4. Po wbiciu się między dwie nici przeciągamy normalnie sznurek i przerabiamy jak przy półsłupku.
  5. Kolejne oczko wykonujemy identycznie.
  6. W ten sposób po wykonaniu kilku rzędów uzyskacie właśnie taki efekt jak ja. Ścieg ten nie jest trudny ale bardzo estetyczny.

DSC_1097.JPG

Na sam koniec krótka recenzja włóczki KotToOn Ribbon Yarn.

Po pierwsze jestem jak najbardziej na tak! Już mam kilka fajnych pomysłów na ten sznurek, zaczęłam też wykonywać z niej podkładki a mam też pomysł na torebkę. Ale na razie nie zdradzę Wam szczegółów.

Sznurek spodobał mi się na tyle, że zdecydowąłam dać jemu szansę i poznać go z kolejnymi uczestniczkami warsztatów z szydełkowania dla początkujących. Szukajcie pilnie informacji o warsztatach – tematyką kolejnych będzie właśnie KotToOn Ribbon Yarn! Ja już się nie mogę doczekać.

DSC_1047

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s